Zdravím tě právě se nacházíš na neoficiálních stránkách staré kultovní punkové kapely

 H.N.F alias HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY

Jak vznikl název ? - komentuje Petr Štěpán "Jednou jsem někam cestoval a na nádraži si koupil knížku s povídkama kde byla jedna o osidlování nových planet ti lidi kteří je osidlovali se jmenovali HRDINOVÉ NOVÝCH FRONT pozn.knížku už dávno nemám vyhodil jsem ji hned při vystupu z autobusu"

Kapela vznikla kolem roku 1985 v Jihlavě a hrála až do r. 1988 kdy postupným vývojem v hudbě ztratili v punku inspiraci a jediné možné východisko které by nepošpinilo jejich tvorbu bylo HNF rozpustit a poté založit novou kaplu a to XIII. Století hrající dodnes (gothic rock).

Stránky vznikly 18.10.2002 chtěl jsem hlavně posbírat v té době to málo informací které o HNF na netu bylo a vše seskupit do jednoho webu takže doufám že se mi to povedlo :-) a postupně přidávám i svoje informace


.:NOVINKY:.
.:28.o5.2oo8:. HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY " NA BARIKÁDÁCH Z POPELNIC "1985 - 1988
Kompletní tvorba legendární punkové skupiny.
U příležitosti výročí 20 let vychází POPRVÉ na CD !!!

Již asi nikdo nečekal, že by se někdy otevřely letité archivy této punk rockové skupiny působící v letech 1985 - 1988 na scéně punkového undergroundu. Za čtyři roky své existence natočili HNF množství nahrávek, které nyní vychází v podobě raritního 3CD BOXU. Všechny nahrávky tohoto kompletu jsou unikátním a autentickým hudebním dokumentem. Jedná se o zvukově remasterované původní dochované nahrávky, které byly realizovány v podmínkách daných dobou, politickým režimem a technickými možnostmi. I přes to má tvorba HNF stále svou obsahovou výpověď, časový přesah a hudební hodnotu. Ve své době se HNF stali čelními představiteli radikálního punkového hnutí. Vytvořili vlastní komunitu. Představovali nepohodlnou opozici v dobách normalizace, za což často platili zrušenými koncerty a problémy se státní mocí. Na troskách této punkové legendy se zrodila skupina XIII.století.
HNF - 3CD platinum box vydává EMI music. K dostání v běžné hudební nabídce.
---------------------------------------------------------------------------------

Fotky z Brněnského koncertu HNF na Musilce najdeš zde - klikniobsah seriálu bigbít --> http://www.popmuseum.cz/in_tv/tv_serie_bigbeat.html
stránky seriálu bigbít ->http://www.ceskatelevize.cz/specialy/bigbit/
 

Další stránky o hnf:

www.sweb.cz/hnf
http://maxi.webzdarma.cz/hnf/hnf.htm
http://jtp.cz/sexpistols-hnf-revival/ Takže už i HNF mají svůj revival názor si udělejte sami .)
XIII.Století - oficiální stránka
http://www.xiii-stoleti.wz.cz